Rok szkolny 2019/2020 zakończy się w piątek 26 czerwca, ale szkoły nie zorganizują tego dnia tradycyjnego zakończenia roku szkolnego i uroczystego wręczania świadectw i nagród. O terminie i formie odebrania przez uczniów dokumentu decydują dyrektorzy szkoły.
Ze względu na liczne pytania rodziców odpowiadam:
nie będzie oficjalnego zakończenia roku szkolnego.
Proponuję takie rozwiązanie na dzień 26.06. 2020r.
Zakończenie roku :
KLASA I - godzina 8.00 - rozdanie świadectw przez wychowawcę i rozliczenie książek z nauczycielem biblioteki (w klasie są pani Anna Kołodzińska+pani Lidia Marcos), książki zostają w klasie na kwarantannie, świadectwo dostaje uczeń, który oddał książki;
KLASA II - godz. 8.30 - ta sama sytuacja wychowawca + bibliotekarz
KLASA III - godz. 9.00- jak wyżej
KLASA IV - godz. 9.30
KLASA V - godz. 10.00
KLASA VI godz.10.30
KLASA VII - godz.11.00
KLASA VIII - godz. 11.30
Uwaga, zakończenie roku jest możliwością
dla ucznia i rodzica a nie obowiązkiem.
Świadectwa będą rozdawane przed szkołą na placu zabaw, boisku ( książki oddajemy w reklamówce, podpisane, książka z języka niemieckiego MUSI BYĆ Z PŁYTĄ )
Wszystko musi iść sprawnie, aby uczniowie i rodzice nie kłębili się w szkole i przed szkołą.
Tym razem musi się obejść bez uścisków i całusów.
Rodzice zostają przed szkołą i też w odstępach.
W tym dniu autobus nie będzie jeździł,
chętni muszą dojechać we własnym zakresie.
Najlepiej, aby jak najwięcej uczniów odebrało świadectwa.
Można ustalić z wychowawcą odbiór z końcówką sierpnia.
Pozdrawiam A. Kliś
Zarządzenie Wójta Gminy Lubań wraz z załącznikami,
w sprawie terminów i zasad organizacji dyżuru wakacyjnego
Samorządowych Przedszkoli
dla których organem prowadzącym jest Gmina Lubań .
Dyżur wakacyjny w dniach 01-31.07.2020r.
pełni Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radogoszczy.
Szczegóły dotyczące zapisu dziecka
na dyżur wakacyjny w załącznikach/tf/
Chwalimy się, bo mamy czym !!!
W czasie nieobecności uczniów w naszej szkole praca wre i nikt nie próżnuje!
Pięknie wymalowano i odnowiono świetlicę.
Podziękowania dla naszej niezastąpionej pani dyrektor Aleksandry Kliś oraz dla pana
Krzysztofa Rosy a także dla naszych "pracowitych mróweczek" - pani Grażynki Czarneckiej, pani
Ani Żwańskiej i pani Agnieszki Kołcz./żk;tf/
Prawda, że pięknie ?
Procedura przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w sytuacji zagrożenia COVID -19 obowiązująca na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radostowie Średnim
Egzamin ósmoklasisty odbywa się w terminie zmienionym
w dniach 16,17,18 czerwca 2020
I. Wytyczne ogólne
1. Na egzamin ósmoklasisty (zdający, obsługa, administracja oraz nauczyciele, członkowie zespołów nadzorujących) mogą przyjść tylko osoby zdrowe bez objawów chorobowych.
2. Podczas egzaminu na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego przebywają tylko osoby zdające oraz członkowie komisji egzaminacyjnych, obsługa, administracja oraz kierownictwo szkoły, ewentualnie służby medyczne (jeśli zaistnieje taka potrzeba)
3. Niedozwolone jest przebywanie na terenie szkoły osób innych niż wyżej wymienione.
4. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły (telefonów, maskotek, książek)
5. Na egzaminie każdy powinien korzystać z własnych przyborów piśmiennych (linijka, cyrkiel, długopis)
6. Podczas egzaminu szkoła nie zapewnia wyjątkowo wody pitnej (można przynieść własną)
7.W dniach egzaminu wszyscy nauczyciele (oprócz wyznaczonych do zespołów nadzorujących) pozostają w telefonicznym kontakcie z dyrekcją szkoły, aby mogli w wyjątkowej sytuacji zastąpić nauczycieli wyznaczonych do zespołów nadzorujących
II. Wytyczne obowiązkowe do momentu wejścia na salę egzaminacyjną
1. Po przyjeździe szkolnego autobusu uczniowie mają obowiązek zachować odpowiedni dystans między sobą około 1,5 – 2 m oraz zakryć usta i nos za co odpowiedzialny jest przewodniczący ZN w danym dniu, w danej sali.
2. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zdających oraz członków zespołów nadzorujących, egzamin będzie odbywał w dwóch oddzielnych budynkach (przybudówka – główny egzamin, budynek szkoły – dostosowania (język polski, matematyka), w trzecim dniu wszyscy uczniowie będą zdawali w budynku szkolnym i będą umieszczeni w 4 salach.
3. Na terenie szkoły występuje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyjątkiem sal egzaminacyjnych.
4. Zdający zakrywa usta ponownie, kiedy:
5. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego, członkowie i inne osoby uczestniczące w przeprowadzeniu egzaminu powinni mieć zakryte usta i nos podczas egzaminu. Mogą odsłonić ust i nos podczas obserwacji egzaminu, siedząc lub stojąc przy zachowaniu odstępu społecznego.
ZARÓWNO ZDAJĄCY JAK I CZŁONKOWIE ZESPOŁU NADZORUJĄCEGO – JEŻELI UZNAJĄ TO ZA WŁAŚCIWE MOGĄ MIEĆ ZAKRYTE USTA I NOS W TRAKCIE CAŁEGO EGZAMINU
6. Członkowie zespołu nadzorującego oraz inne osoby zaangażowane w przeprowadzenie egzaminu, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa za pomocą maseczki, powinni – kiedy to konieczne – używać przyłbicy, która nie utrudnia oddychania
III. Środki bezpieczeństwa związane z organizacją przestrzeni
1. Przy wejściu do szkoły zostaną umieszczone informacje dotyczące:
2. Przy wejściu do szkoły został umieszczony płyn do dezynfekcji rąk i każdy kto wchodzi na teren placówki ma obowiązek skorzystać z niego.
3. Egzamin zostanie przeprowadzony z zachowaniem bezpiecznych odstępów między uczniami zdającymi i członkami zespołu nadzorującego, czyli co najmniej 1,5 m odstęp w każdym kierunku.
4. Drzwi do szkoły w dniu egzaminu oraz w salach zdających powinny być otwarte
5. Przed wejściem zdających sale egzaminacyjne należy starannie wywietrzyć
6. Dla każdego zdającego zostanie zapewnione dodatkowe miejsce w którym będzie mógł zostawić swoje rzeczy osobiste (plecak, kurtkę, telefon), przedmioty te zostaną zapakowane w osobne worki i podpisane. Odbiór i zostawienie przedmiotów musi się odbywać z zasadami dystansu społecznego.
7. W pomieszczeniach sanitarnych umieszczono ulotki informacyjne dotyczące prawidłowego mycia rąk.
8. Po każdej części egzaminu personel szkoły dokona dezynfekcji ławek i krzeseł oraz wszystkich ciągów komunikacyjnych, klamek, poręczy, uchwytów a także odtwarzaczy cd
9. Na terenie szkoły zostało wydzielone izolatorium celem odizolowania osoby przejawiającej objawy chorobowe.
10. Członkowie zespołów nadzorujących zostaną przeszkoleni z zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas egzaminu
11. Paczki z zestawami egzaminacyjnymi dyrektor odbiera i otwiera w rękawiczkach.
12. Przed rozpoczęciem egzaminu należy poinformować zdających o:
13. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zdających oraz nauczycieli egzamin będzie odbywał się w dwóch budynkach: szkoły i przybudówki (świetlica). Uczniowie przyporządkowani do poszczególnych sal nie grupują się tylko stoją w bezpiecznych odstępach. A następnie pojedynczo na polecenie nauczyciela wchodzą do wydzielonych pomieszczeń i zostawiają swoje rzeczy w foliowych workach i pojedynczo losują numerki stolików i wchodzą na salę egzaminacyjną.
14. Wypuszczanie z sal po egzaminie odbywa się w podobny sposób czyli po zakończeniu pracy z zestawem uczeń opuszcza salę i po wyjściu nie gromadzi się z innymi uczniami celem omówienia egzaminu.
15. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów u członka komisji lub zdającego – przewodniczący lub członek zespołu nadzorującego informuje o tym fakcie przewodniczącego zespołu nadzorującego – dyrektora, który zapewnia izolację tej osoby w izolatorium. W przypadku wystąpienia konieczności odizolowania osoby – członka zespołu egzaminacyjnego – dyrektor powiadamia o tym fakcie dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej i zapewnia zastępstwo. W wyjątkowych przypadkach dyrektor OKE może wyrazić zgodę na dokończenie egzaminu w niepełnym składzie. Informację taką należy zapisać w protokole zbiorczym egzaminu. Może także zostać podjęta decyzja o przerwaniu i unieważnieniu egzaminu. Dyrektor niezwłocznie powiadamia rodziców zdającego, przejawiającego oznaki chorobowe o pilnym zabraniu go ze szkoły oraz powiadamia stację sanitarno – epidemiologiczną, a w razie pogorszenia staniu zdrowia – pogotowie ratunkowe.
Aleksandra Kliś
PROCEDURA POSTĘPOWANIA NA EGZAMINIE ÓSMOKLASISTY
NA WYPADEK PODEJRZENIA ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM
1. W szkole obowiązuje procedura postępowania w przypadku podejrzenia zakażeniem koronawirusem
2. Wszyscy pracownicy szkoły oraz członkowie zespołów nadzorujących nie będący pracownikami szkoły powinni zostać poinformowani, że w przypadku wystąpienia niepokojących objawów nie powinni przychodzić do szkoły
3. W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem, należy niezwłocznie odsunąć go od pracy i powiadomić stację epidemiologiczno – sanitarną i stosować się ściśle do instrukcji i wydawanych poleceń.
4. Obszar w którym pracował pracownik, należy poddać gruntownemu sprzątaniu oraz zdezynfekować .
5. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów u zdającego lub członka zespołu nadzorującego lub innej osoby biorącej bezpośredni udział w przeprowadzeniu egzaminu na danej sali egzaminacyjnej należy niezwłocznie przerwać egzamin a osobę, która przejawia objawy należy do momentu przekazania rodzicom odizolować od innych osób.
Aleksandra Kliś
ZDALNA SZKOŁA
Wójt Gminy Lubań przekazał laptopy w ramach Programu Operacyjnego Polska cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I ,,Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1: ,,Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. ,,Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.
Hej NASZ UKOCHANY DZIECIAKU …
Żyj tak, aby każdy kolejny dzień
był wyjątkowy i pełen przygód .
Wypełnij każdą mijającą chwilę tak,
aby we wspomnieniach dawała
Cia dużo radości.
Czerp energię ze słońca,
kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukaj w sobie siły,
entuzjazmu i radości.
Pozostań dzieckiem i ciesz się dzieciństwem.
DYREKCJA I NAUCZYCIELE
Dzień Dziecka
ustanowiony został w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.
Interesujący wydaje się fakt, że w niektórych krajach Święto Dzieci wcale nie jest obchodzone 1 czerwca. Najwcześniej Dzień Dziecka obchodzi się we Francji i we Włoszech. To właśnie wtedy rodzice wraz z dziećmi zasiadają do uroczystej kolacji, podczas której spożywają tzw. ciasto z wróżbami. Trzy miesiące później święto maluchów obchodzi Turcja. Warto wspomnieć, że w Brazylii dzieci świętują dopiero jesienią.
Oto przykładowa lista krajów, w których Dzień Dziecka obchodzimy w innym terminie:
Wreszcie nastał czas powrotów do normalnego funkcjonowania w życiu codziennym w rodzinach, kręgach przyjacielskich i szkole.
Nasi pilni ósmoklasiści w poczuciu obowiązku godnego zdania egzaminu kończącego ich edukację w szkole podstawowej, przyszli do szkoły, aby wraz z nauczycielem "podszlifować" swoją wiedzę.
Oczywiście przyszli ci wzorowi i najlepsi.
Pozostali mają jeszcze czas :>/tf/
Procedura konsultacji
w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Radostowie Średnim
Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego
Aleksandra Kliś
Centrum Psychologiczno-Pedagogiczne w Bolesławcu
umożliwia chętnym uczniom i rodzicom
bezpłatne teleporady, rozmowy indywidualne
oraz indywidualne konsultacje
w ramach wsparcia psychologicznego
w okresie pandemii COVID-19.
W celu rejestracji wizyty należy podać imię i nazwisko dziecka oraz pesel.
Numer kontaktowy:
Anna Kiedel - psychoterapeuta
601266265 i numer dodatkowy 571 306 436
Pani Elżbieta Brożyna zamieściła
nowy zestaw ćwiczeń, dla tych uczniów, którzy uczęszczają na zajęcia logopedii.
Znajdziecie je wchodząc w
" WAŻNE INFORMACJE" -
"ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE"
Informujemy, że szkoła posiada komputery, dla tych uczniów, których rodzice zdeklarowali chęć wypożyczenia sprzętu do zdalnego nauczania.
Znajdują się one jeszcze u informatyka w gminie, który musi je zaprogramować, wgrać ochronę - program antywirusowy itp. Potrwa to jeszcze kilka dni, gdyż jest to jedna osoba a komputery ze wszystkich szkół w gminie, więc proszę nie dzwonić do szkoły w tej sprawie. Jak tylko wrócą one do szkoły i będą gotowe do odebrania, pojawią się informacje na stronie szkoły i szkolnym Facegooku./tf/
DRODZY
UCZNIOWIE, RODZICE I NAUCZYCIELE …
Wielkimi krokami zbliża się już koniec tego bardzo innego od dotychczasowych, roku szkolnego 2019/2020. Roku zaskoczenia, trwogi, wielu obaw o zdrowie, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Roku zdalnego nauczania, wirtualnych spotkań i tęsknoty za sobą. Ale też roku wyjątkowych refleksji, zadumy nad przyszłością, sensem naszych działań i naszej odpowiedzialności. Roku, kiedy zdaliśmy sobie sprawę z tego, że wszystko co do tej pory było dla nas oczywistością, nie jest tak oczywistym i że w jednej chwili można to stracić bezpowrotnie i dopiero wtedy to doceniamy.
Pierwszy raz zetknęliśmy się z koniecznością zdalnego nauczania. Stanowiło to trudność zarówno dla nauczycieli, uczniów jak i rodziców. Każdy wykonał to zadanie na miarę swoich możliwości. Wiem, że wszyscy się starali.
Kochani uczniowie, dostaliście od swoich wychowawców oceny prognozowane. Jest to średnia ocen z dziennika z obu semestrów i ocen ze zdalnego nauczania. Jest jeszcze czas, aby je poprawić. Skorzystajcie z tej szansy i nie pozwólcie, aby refleksje i postanowienia wynikłe z obecnej sytuacji, nie poszły w zapomnienie, wraz z powrotem do normalności.
Mędrcy mówią, że udane życie to nie życie bez kłopotów, lecz to jak owe problemy rozwiązujemy i czego one nas nauczyły na dalsze życie, ile dzięki nim zmądrzeliśmy.
Sprawcie sobie i nam wszystkim przyjemność i przyłóżcie się jeszcze do pracy, żeby koniec roku szkolnego był radosny z poczucia wykonania porządnej roboty.
Wasza
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
Aleksandra Kliś
Procedura bezpieczeństwa
w okresie pandemii COVID – 19 obowiązująca na terenie
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego
w Radostowie Średnim
I. Podstawa prawna:
1. Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi
2. Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe
3. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach
4. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19
5. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
6. Wytyczne epidemiologiczne Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych, w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku od 3 lat z dnia 30 kwietnia 2020 r.
II. Obowiązki dyrektora
1. Ustala procedury obowiązujące w placówce do wymogów zwiększonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii koronawirusa.
2. Zapewnia pracownikom środki ochrony osobistej, w tym rękawiczki, maseczki ochronne, ewentualnie przyłbice, płyny denzynfekujące. Płyn do denzynfekcji rąk, rękawiczki zapewnia również przy wejściu szkoły i przedszkola oraz w pomieszczeniach higieniczno – sanitarnych.
3. Umieszcza w widocznym miejscu instrukcje z zasadami prawidłowego mycia rąk, zakładania i ściągania rękawiczek i maski.
4. Organizuje pracę nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji na okres wzmożonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii koronawirusa i choroby COVID – 19
5. Przekazuje rodzicom informacje o czynnikach ryzyka COVID -19, informuje o procedurach oraz odpowiedzialności za podjętą decyzję związaną z wysłaniem dziecka do placówki poprzez umieszczenie procedur wraz z załącznikami na stronie szkoły, szkolnych mediach społecznościowych
6. Zapewnia pomieszczenie służące do izolacji dziecka oraz pracownika, wyposażone w zestaw ochronny
7. Zapewnia codzienną dezynfekcję zabawek, placu zabaw oraz innych przedmiotów z których korzystają dzieci, uczniowie, pracownicy szkoły.
8. Jest odpowiedzialny za usunięcie przedmiotów, których nie można skutecznie uprać i dezynfekować
9. Wyznacza nauczycieli przedszkola do pomiaru temperatury.
10. Zapewnia politykę informacyjną w postaci plakatów, ulotek informacyjnych dotyczących prawidłowego mycia rąk, zakładania rękawiczek i maseczek
III. Obowiązki pracowników administracji i obsługi
1, Pracownik pracuje w rękawiczkach i dba o higienę rak.
2. Wykonując prace porządkowe, pracownik wietrzy pomieszczenie w którym pracuje.
3. Powierzchnie dotykowe w tym biurka, lady, stoły, klamki, włączniki światła, poręcze, blaty, klawiatury telefonów, komputerów regularnie dezynfekuje środkiem dezynfekującym
4. Personel pomocniczy nie może kontaktować się z dziećmi oraz personelem opiekującym się dziećmi
IV. Obowiązki nauczycieli
1. Pracuje według ustalonego przez dyrektora harmonogramu realizując zajęcia dydaktyczno – opiekuńcze w przedszkolu oraz prowadzi konsultacje, czy zajęcia specjalistyczne
2. Wyjaśnia dzieciom zasady obowiązujące w placówce ze zwróceniem szczególnej uwagi na przestrzeganie zasad higieny i dokonają odpowiednich wpisów w dzienniku
3. Przestrzega zasad korzystania z placu zabaw stosując się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego
4. Dba o higienę rąk – często myje ręce i używa środków dezynfekujacych
5. Stosuje się do procedur bezpieczeństwa obowiązujących w szkole w związku z pandemią koronawirusa.
6. Instruuje dzieci w zakresie prawidłowego mycia rąk zgodnego z instrukcją Światowej Organizacji Zdrowia
V. Obowiązki rodziców/opiekunów prawnych
1. Rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do zapoznania z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w okresie pandemii COVID – 19 obowiązującymi na terenie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Radostowie Średnim
2. Dostarczają do placówki uzupełnioną deklarację oraz oświadczenie (zał. 1 i zał. 2) – co jest warunkiem przyjęcia dziecka/ucznia do szkoły (konsultacje, zajęcia specjalistyczne) – do pobrania na stronie szkoły
3. Stosują się zaleceń lekarskich, które określają czas nieposyłania dziecka do szkoły, jeśli wcześniej chorowało.
4. W czasie pobytu dziecka w przedszkolu nie ma obowiązku noszenia maseczek przez dzieci, jeśli jednak rodzice/opiekunowie zdecydują się na posiadanie przez dziecko maseczki są zobligowani do przekazania nauczycielowi odpowiedniej ilości zapakowanych i opisanych imieniem i nazwiskiem dziecka
5. Przestrzegają wytycznych dotyczących zakazu przynoszenia zabawek
6. Regularnie przypominają dziecku o podstawowych zasadach higieny
7. Rodzic/opiekun prawny oddaje dziecko pod opiekę wyznaczonemu pracownikowi przed wyjściem do placówki, sygnalizując swoją obecność dzwonkiem przed wejściem do przedszkola. Rodzice przyprowadzający i odprowadzający dziecko są zobligowani do utrzymania dystansu społecznego co najmniej 2m
8. Są zobligowani do podania aktualnego numeru telefonu i odbierania go w każdym momencie.
VI. Praca przedszkola i szkoły w podwyższonym reżimie
1. Na czas podwyższonego reżimu sanitarnego ustalono godziny pracy przedszkola – 7.00 – 14.00
2. W czasie obowiązywania procedur zabrania się korzystania z piaskownicy mieszczącej się na placu zabaw
3. Działalność przedszkola będzie tak zorganizowana, iż dzieci będą przebywały w stałych niezmiennych grupach i ustalonych salach (w większej sali max. 5 dzieci w mniejszej max 4 dzieci)
4. W placówce obowiązuje ograniczenie dotyczące przebywania osób z zewnątrz.
5. Pierwszeństwo w możliwości skorzystania z przedszkola mają dzieci: pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw realizujących zadania związane ze zwalczaniem COVID-19
6. Podczas przebywania dzieci na świeżym powietrzu nie ma możliwości mieszania grup.
7. W czasie pandemii koronawirusa obowiązuje zakaz spacerów poza terenem placówki
8. Jeżeli dziecko/ uczeń będzie wykazywał oznaki choroby i pomiar temperatury będzie podwyższony, nie będzie przyjęty do placówki
9. Co najmniej raz na godzinę będą wietrzone sale przedszkolne, natomiast podczas obecności dzieci na świeżym powietrzu dezynfekowane z najwyższą starannością.
10. Pracownik dokonujący denzyfekcji sal, toalet, placu zabaw będzie zobowiązany do wpisania daty, godziny i złożenia podpisu potwierdzającego denzyfekcję.
10. Pracownik pomocy nauczyciela oraz pracownicy obsługi szkoły są zobligowani do utrzymywania bezwzględnego porządku w salach przedszkolnych, szkolnych, toaletach, ciągach komunikacyjnych oraz dezynfekowanie powierzchni dotykowych
11. W szkole wyznaczone są dwa izolatoria (dla pracowników i uczniów/dzieci) wyposażone w środki ochrony osobistej i płyn denzyfekcyjny w których będzie można odizolować osoby w przypadku stwierdzonych objawów chorobowych.
12. W przedszkolu obowiązuje zakaz korzystania ze szczoteczek do zębów i ręczników wielokrotnego użytku.
13. Z sal przedszkolnych zostaną usunięte przedmioty, których nie można skutecznie zdezynfekować i uprać.
14. Dziecko nie może wnosić do przedszkola zabawek oraz innych przedmiotów.
14. Uczniowie korzystający z konsultacji i zajęć specjalistycznych zobligowani do posiadania własnych przyborów do pisania i ewentualnie maseczek i rękawiczek ochronnych (przyłbic)
15. Opiekunowie grup przedszkolnych zachowują podczas komunikacji dystans 1,5 m
16. Uczniowie przychodzący na konsultacje i zajęcia specjalistyczne zachowują dystans społeczny – 2m.
zał. 1. do procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii covid -19 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Radostowie Średnim
OŚWIADCZENIE
RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH
Oświadczam, że moja córka/syn ………………………………………………………., nie miał kontaktu z osobą zarażoną wirusem covid-19 oraz nikt z członków najbliższej rodziny, otoczenia nie przebywa na kwarantannie i nie przejawia widocznych objawów choroby (podwyższona temperatura ciała, kaszel,duszności, biegunka, wysypka, bóle mięśni, gardła, utrata smaku czy węchu).JEDNOCZEŚNIE OŚWIADCZAM, IŻ JESTEM ŚWIADOMA/ŚWIADOMY PEŁNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA DOBROWOLNE POSYŁANIE DZIECKA DO Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radostowie Średnim w AKTUALNEJ SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ. OŚWIADCZAM, ŻE ZOSTAŁAM POINFORMOWANA O RYZYKU NA JAKIE NARAŻONE JEST MOJE DZIECKO I MOJA RODZINA TJ:
1. mimo wprowadzonych w Zespole Szkolno – Przedszkolnym obostrzeń sanitarnych i wdrożonych środków ochronnych, zdaję sobie sprawę, że na terenie placówki może dojść do zakażenia COVID – 19
2. w przypadku wystąpienia zakażenia lub jego podejrzenia w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Radostowie Średnim - zdaje sobie sprawę, iż zarówno moja rodzina, jak i najbliższe otoczenie zostanie skierowane na 14 – dniową kwarantannę
3. w przypadku wystąpienia zakażenia lub podejrzenia u dziecka Zespół Szkolno – Przedszkolny zostanie zamknięty do odwołania, a wszyscy przebywający w danej chwili w Zespole Szkolno – Przedszkolnym oraz ich rodziny przejdą kwarantannę.
4. w przypadku zaobserwowania niepokojących objawów u dziecka/osoby z kadry pracowniczej, osoba zostanie umieszczona w IZOLATORIUM ORAZ NIEZWŁOCZNIE ZOSTANIE POWIADOMIONY RODZIC I OPIEKUN PRAWNY ORAZ STOSOWNE SŁUŻBY I ORGANY
5. zostałem/łam powiadomiona o możliwości pozostania z dzieckiem w domu i możliwości pobierania zasiłku opiekuńczego na dziecko (informacje podawane na bieżąco w związku z przedłużaniem okresu zasiłkowego)
Radostów Średni ………… podpis rodzica
zał. 2 do procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii covid -19 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Radostowie Średnim
DEKLARACJA RODZICA
Ja, niżej podpisana/ny oświadczam, iż
1. zapoznałam się z treścią procedury bezpieczeństwa w warunkach pandemii COVID – 19, OBOWIĄZUJĄCYCH NA TERENIE Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radostowie Średnim i zobowiązuje się do ich przestrzegania
2. wyrażam zgodę na pomiar temperatury ciała u mojego dziecka
3. zobowiązuję się do poinformowania dyrektora szkoły o wszelkich zmianach w sytuacji zdrowotnej w moim otoczeniu
4. jestem świadom sytuacji epidemiologicznej na terenie kraju i województwa
Radostów Średni ………… podpis rodzica
PROCEDURA POSTĘPOWANIA NA WYPADEK
PODEJRZENIA ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM
LUB CHOROBY COVID – 19
1. Pracownicy, rodzice, dzieci i uczniowie przychodzą do placówki zdrowi bez jakichkolwiek oznak chorobowych
2. Pracownicy, rodzice, uczniowie i dzieci w przypadku wystąpienia niepokojących objawów w domu, nie przychodzą do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego i telefonicznie kontaktują się ze stacją sanitarno – epidemiologiczną bądź oddziałem zakaźnym w Bolesławcu a w razie pogorszenia stanu zdrowia z dzwonią pod numer 999 lub 112
3. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów w placówce, niezwłocznie pracownik ubrany w odzież ochronną odizolowuje dziecko od innych i umieszcza w izolatorium
4. Pracownik pozostaje z dzieckiem zachowując odległość – 2m
5. Nauczyciel zawiadamia dyrektora i rodziców/opiekunów prawnych
6. Dyrektor zawiadamia stację sanitarno – epidemiologiczną, w razie złago stanu zdrowia dzwoni pod numer 999 lub 112
7. Pracownik u którego stwierdzono podejrzenie zakażeniem koronawirusem lub choroby covid -19 , zgłasza fakt dyrektorowi i udaje się do izolatorium
8. Dyrektor zawiadamia odpowiednie służby i podejmuje kroki wyznaczone przez stacje epidemiologiczno – sanitarną.
9. Obszar w którym przebywał chory poddany jest dezynfekcji.
Zostań w domu i ćwicz!
Zachęcam do korzystania z aplikacji logopedycznej
Gry_i_zabawy_logopedyczne.docxGry_i_zabawy_logopedyczne.docxAplikacja logopedyczna zawiera ćwiczenia artykulacyjne dla dzieci na etapie sylaby, wyrazu, związków wyrazowych oraz zdań dla poszczególnych głosek. Może być również stosowana podczas pracy z dorosłymi.
Aplikacja logopedyczna:
ZACHĘCAM DO WEJŚCIA W LINK ...
/logopeda E.Brożyna;tf/
Gry_i_zabawy_logopedyczne.docx
WIADOMOŚĆ !!!
Z powodów technicznych administrator strony nie jest w stanie umieścić bardziej czytelnego dokumentu otrzymanego w formie zdjęcia, dlatego proszę traktować tego typu strony , jako informację, że wydano taki dokument a odczytać go można na facebooku szkoły, z powodu lepszej rozdzielczości ekranu./tf/
KOCHANI RODZICE...
Szkoła otrzymała maila przekazanego przez Urząd Gminy Lubań.
W obecnej, trudnej sytuacji
zdecydowaliśmy się zamieścić go w całości.
COVID-19
Lubań - SYTUACJA W SZKOŁACH
Do: Urząd Gminy Lubań
Szanowni Państwo,
zdajemy sobie sprawę, że epidemia koronawirusa stanowi ogromne wyzwanie dla nauczycieli i dyrektorów oraz rodziców i uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty i matury. Okres egzaminów rozpoczyna się przecież w przyszłym miesiącu.
Zarówno władze krajowe, jak i organizacje międzynarodowe (w tym UNESCO) wskazują, że w tej sytuacji rekomendowaną alternatywą jest e-learning i nauka przez internet.
Zdajemy sobie sprawę, że zdecydowana większość szkół w Polsce nie dysponuje narzędziami, które mogą skutecznie zastąpić stacjonarną naukę i wdrożyć e-learning w tak krótkim czasie.
Platforma edukacyjna
Nasz zespół doświadczonych nauczycieli i wykładowców akademickich opracował innowacyjną formułę e-learningowej nauki w postaci platformy edukacyjnej EQURS.PL. Zostały one oparte na podstawie informatorów Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, w taki sposób aby uczeń mógł w samodzielnie bez potrzeby selekcjonowania materiałów przygotować się do egzaminu ósmoklasisty i matury.
Jak możemy pomóc?
Ciągle napływają do nas zgłoszenia od szkół, które są zainteresowane zapewnieniem dostępu do platformy EQURS.PL.
Jeśli przewidzieli Państwo pomoc dla szkół (przykładowo z budżetu zarządzania kryzysowego) jesteśmy w stanie wyjątkowo zaoferować dostęp szkołom w Państwa gminie w cenie pokrywającej jedynie nasze koszty administracyjne i koszty serwera.
Sytuacja wymaga szybkiego działania. Stąd wszelkie potrzeby traktujemy indywidualnie i jesteśmy elastyczni jeżeli chodzi o warunki współpracy.
Jesteśmy pewni, że oferowane przez nas materiały mogą w znacznym stopniu zmitygować negatywne skutki spowodowane zamknięciem szkół.
Dane kontaktowe:
Z pozdrowieniami,
Hubert Gregorski | Michał Habas
EQURS S.C.
ul. Stawowa 13
40-095 Katowice
W dniu 2020-03-17 09:35:43 użytkownik spradostow@onet.eu napisał:
W dniu 2020-03-16 15:06:33 użytkownik m.lasko@kuratorium.wroclaw.pl napisał:
Szanowni Państwo,
w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych zachęcamy nauczycieli i dyrektorów do nauki zdalnej z uczniami.
W załączeniu przekazuję komunikat w tej sprawie. Uprzejmie proszę o rozpowszechnienie naszej informacji, a także wsparcie w promowaniu postów w mediach społecznościowych.
Aby pomóc w przygotowaniu się do takiej pracy przygotowaliśmy podpowiedzi dotyczące materiałów i narzędzi do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów.
Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.gov.pl/zdalnelekcje. Można na niej znaleźć m.in. tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów.
Dbajmy o siebie i swoich najbliższych w tym trudnym czasie.
Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Sprawdzajmy na bieżąco informacje zamieszczanie przez Ministerstwo Zdrowia, GIS i na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy / Zastępca Dyrektora
MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ
Departament Informacji i Promocji
al. J.Ch. Szucha 25, 00-918 Warszawa
tel. 22 34-74-457, fax 22 628 35 04
e-mail: anna.ostrowska@men.gov.pl
Anna Ostrowska, Spokesman of the Minister / Deputy Director
Ministry of National Education, Information and Promotion Department
al. J. Ch. Szucha 25, 00-918 Warszawa
tel. +48 22 34-74-457, fax +48 22 628 35 04
RODO - Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Minister Edukacji Narodowej, al. J. Ch. Szucha 25, 00-918 Warszawa. Minister Edukacji Narodowej wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym można się skontaktować poprzez email inspektor@men.gov.pl. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania Pani/Pana danych osobowych znajdują się na stronach internetowych MEN, w sekcjach dotyczących sposobu załatwiania poszczególnych spraw lub zostaną Pani/Panu przekazane bezpośrednio w toku realizowanej sprawy.
Chcesz się dowiedzieć, jak załatwić swoją urzędową sprawę – kliknij na www.obywatel.gov.pl lub zadzwoń pod numer 222 500 115.
W związku z decyzją
o zamknięciu
placówek oświatowych
informujemy,
iż w naszej szkole oraz przedszkolu
zajęcia dydaktyczno - wychowawcze
zostają zawieszone na 2 tygodnie
od 16 do 25 marca 2020r.
Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne
Twoje i Twojego dziecka.
tych z Państwa,
którzy mają możliwość
zapewnienia opieki dzieciom
w dniach 12 i 13 marca 2020r.
prosimy o pozostawienie ich w domu.
Pod mikroskopem wygląda pięknie,
ale dla życia jest zabójczy, więc ...
Poznajemy różne miejsca
użyteczności publicznej
Kacper w ramach zajęć poznaje różne miejsca użyteczności publicznej, uczy się jak korzystać z usług tych instytucji, poznaje pracę ludzi wykonujących różne zawody oraz kształtuje umiejętności właściwego zachowania się w miejscach publicznych.
Na początku udał się do marketu, tam gdzie robi się codzienne zakupy.
Kacper jest już dużym i mądrym chłopcem, więc wie, jak kulturalny klient zachowuje się w sklepie.
Było trochę śmiechu i żartów, ale wszystko w granicach kultury i taktu.
Odwiedził też Urząd Pocztowy.
Podczas wizyty na poczcie poznał na czym polega praca listonosza oraz jak wysłać list.
Nawet sam wysłał pocztówkę z pozdrowieniami dla grona pedagogicznego i uczniów naszej szkoły oraz swoich rodziców.
Odwiedził także Muzeum Regionalne w Lubaniu.
Podczas wizyty na poczcie poznał na czym polega praca listonosza oraz nauczył się wysyłać list.
Nawet sam wysłał pocztówkę z pozdrowieniami dla grona pedagogicznego i uczniów naszej szkoły oraz swoich rodziców.
Kacper chętnie odwiedza swoich kolegów w szkole.
Uwielbia wspólne zabawy.
Jego koledzy i koleżanki również lubią jego wizyty.
Szczególnie, kiedy po lekcjach wszyscy odpoczywają na świetlicy.
Kacper wie, że aby sympatycznie i wesoło się wspólnie bawić, należy być miłym i grzecznym kolegą./eb;tf/
Moim najpiękniejszym,
najmądrzejszym, najwspanialszym
Paniom
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO
życzy
Dyrektor ZSP w Radostowie Aleksandra Kliś
Dziewczynki, kobietki i damy - wszystkie dziś świętowałyśmy...
W czasie ferii zimowych nie wszyscy odpoczywali.
Były "dobre duszki tej szkoły", które pracowały intensywnie.
I dzięki temu z dnia na dzień NASZA SZKOŁA PIĘKNIEJE !!!
Widać to dokładnie przez nowo wstawione boczne drzwi wejściowe, które rozświetlają korytarz.
Wyremontowana i unowocześniona została również kuchnia szkolna.
Teraz posiłki znikać będą z talerzy z jeszcze większym smakiem./tf/