REKRUTACJA NA ROK SZK. 2024/25 "KOTKI" - ODDZIAŁ 3/4-LATKÓW "ODKRYWCY" - ODDZIAŁ 5/6-LATKÓW PROGRAM WYCHOWAWCZY DOKUMENTACJA

SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE W RADOSTOWIE ŚREDNIM

"KOTKI" - ODDZIAŁ 3/4-LATKÓW

W roku szkolnym 2023/2024 do oddziału przedszkolnego dla 3/4-latków uczęszcza 24 dzieci urodzonych w latach 2021-2019.

Najmłodszymi przedszkolaki  zajmują się

p. mgr ANNA LEWANDOWSKA

wychowawczyni oddziału przedszkolnego

oraz pomoc nauczyciela,

p. Anna Żwańska.

Sale są bardzo dobrze wyposażone, zarówno w nowe meble, zabawki, jak i pomoce dydaktyczne, w tym sprzęt audiowizualny oraz  nowoczesny monitor interaktywny.

W pięknej, kolorowej, bezpiecznej sali dzieci mogą bawić się nowymi zabawkami. Codziennie uczestniczą też w pomysłowych zajęciach, przygotowanych przez opiekunki; malują, rysują, wylepiają kształty z masy solnej, śpiewają, przygotowują sałatki owocowe, słuchają bajek i opowieści.

Czasami trochę im zazdrościmy....

Dzieci mogą korzystać z usług przedszkola w godz. 6.30-16.30.

W godzinach 8.00-13.00 przedszkolaki realizują podstawę programową wychowania przedszkolnego, w tym przygotowanie do porozumiewania się językiem angielskim w wymiarze 2x15 min./tyg, które prowadzi p. mgr Monika Maciejko.

Dzieci korzystają z wyżywienia w postaci 3 posiłków dziennie zapewnianiego przez firmę cateringową "Sprytna Gosposia". Opłata za dzienne wyżywienie wynosi w r. 2024 - 17,50 zł.

Rodzice dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Lubań zostali zwolnieni z opłaty za pobyt poza godzinami realizacji podstawy programowej. Dla pozostałych dzieci opłata ta wynosi 1 zł za każdą dodatkową godzinę pobytu.

Nasze przedszkole posiada swój profil na portalu facebook.pl.Przedszkole Radostow. Nauczyciele na bieżąco umieszczają tam relacje z życia przedszkolaków. Zapraszamy do systematycznego korzystania z tej możliwości uzyskania informacji o pracy przedszkola.

Samorządowe Przedszkole w Radostowie Średnim

RAMOWY ROZKŁAD DNIA W PRZEDSZKOLU

zgodny z Nową Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego

Rok szkolny 2023/2024, oddział 3/4 latki

Realizacja Nowej Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego

w godzinach od 08:00 do 13:00.

GODZINY

ZAJĘCIA DNIA

06:30 - 08:00

Grupa łączona, schodzenie się dzieci, zabawy swobodne, indywidualne rozmowy z dziećmi.

08:00 - 09:00

Aktywność poranna, rozmowy w grupie, ćwiczenia poranne.

09:00 - 09:15

Czynności porządkowe i higieniczne, przygotowanie do śniadania.

09:15 - 09:30

Śniadanie, czynności higieniczne- mycie zębów.

09:30 - 09:45

Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą zgodnie                  z Nową Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego.

09:45 - 10:45

Zabawy dowolne służące realizacji pomysłów i zainteresowań dzieci.

10:45 - 11:15

Przygotowanie do posiłku: czynności porządkowe i higieniczne, obiad I danie (zupa).

11:15 - 12:15

Czynności samoobsługowe: przygotowanie do wyjścia na dwór.                                Czas na świeżym powietrzu, zabawy w ogrodzie przedszkolnym, spacery, gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, prace gospodarcze, porządkowe i ogrodnicze, zabawy dowolne, terenowe, badawcze, tropiące.

12:15 – 12:30

Powrót do Przedszkola, czynności samoobsługowe: rozbieranie się, przygotowanie do posiłku, czynności higieniczne, obiad II danie, przygotowanie do leżakowania.

12:30- 14:00

Leżakowanie: bajkoterapia, muzykoterapia, relaksacja.

14:00 - 16:30

Grupa łączona, przygotowanie do posiłku, czynności higieniczne, podwieczorek. Aktywność popołudniowa, zabawy  w ogrodzie przedszkolnym. Rozchodzenie się dzieci do domu. Gry i zabawy ruchowe, zabawy dowolne, konstrukcyjne, twórcze, tematyczne, plastyczno-techniczne, utrwalenie wiadomości z dnia.