SPOTKANIE Z BAJKĄ

ZIEMIA LUBAŃSKA:

(GM.LUBAŃ) 9 kwietnia b. w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Radostowie Średnim miała miejsce inauguracja Programu Edukacyjnego „Spotkanie z bajką w przedszkolu”. Grupa Kotków oraz Krasnoludków z samorządowego przedszkola w Radostowie Średnim wspólnie z wychowawczyniami - Żanetą Krupską, Anną Lewandowską i Patrycją Rynkal przygotowały program artystyczny oraz słodki poczęstunek. [podziel] Uroczystość uświetnili swoją obecnością wspaniali goście, wśród nich wójt Zbigniew Hercuń, który symbolicznie rozpoczął realizację programu przecinając czerwoną wstęgę. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności wokalno-teatralne. W pięknych kolorowych strojach przedstawiły inscenizację wiersza Jana Brzechwy „ZOO”, zaprezentowały piosenki inscenizowane ruchem „Na wyspach Bergamutach”, „Idzie do nas wiosna” oraz zabawę ruchową „Krasnoludek”.
- W przedszkolu trudno sobie wyobrazić codzienną pracę bez oddziaływania literatury dziecięcej. Baśnie i legendy są źródłem i jednocześnie inspiracją do ciekawej organizacji zajęć dydaktycznych, stanowią podłoże do powstawania ciekawych prac plastycznych, zabaw twórczych i odgrywania scenek teatralnych – mówią organizatorzy spotkania.
Program edukacyjny „Spotkanie z bajką w przedszkolu” polega na zapraszaniu do przedszkola osób z zewnątrz, aby w miłej i przyjaznej atmosferze czytały dzieciom bajki. Wiele radości i wzruszeń towarzyszyło więc całej uroczystości, publiczność była zachwycona, a dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Takie chwile pozostają w sercach przedszkolaków na zawsze. Dzieci poprzez występy publiczne mają możliwość rozwijania swoich talentów aktorskich, które kształtują osobowość dziecka oraz rozwijają inteligencję emocjonalną.

PRZEGLĄD LUBAŃSKI;

(ADan)