SPOTKANIE CHOINKOWE NA E-LUBAN

Do jednych z pierwszych bożonarodzeniowych obowiązków należy ubieranie choinki, tradycja nakazuje, aby robić to wspólnie, w gronie najbliższych. Tak też postanowili przygotować się do nadchodzących świąt uczniowie i rada rodziców  Szkoły Podstawowej w Radostowie.

W ubiegły piątek społeczność Radostowa drugi rok z rzędu spotkała się na „Wspólnym ubieraniu wiejskiej choinki” Pomysł pojawił się naturalnie dwa lata temu na spotkaniu rady rodziców, rodzice wymyślili aby włączyć w  działalność szkoły całą społeczność Radostowa – opowiada dyrektor szkoły Katarzyna Kempa-Kujawa - otwieramy się na wszystkich mieszkańców, zapraszamy ich, aby mieli wpływ na wygląd tej szkoły i mogli decydować, w którym kierunku będzie się rozwijała.

I rzeczywiście ponad 50% osób zgromadzonych na części artystycznej spotkania to mieszkańcy wsi niezwiązani ze szkołą.  Co oznacza, że w tej wiejskiej społeczności, szkoła zaczyna pełnić obok funkcji oświatowej też tę kulturalną. W dodatku, "KULTURALNE" pisane wielkimi literami, bowiem występy przygotowane przez uczniów i ich opiekunów stały na nadspodziewanie wysokim poziomie. Występ Fleciarek, które udowodniły, że na fletach za 20 złotych można dać wspaniały koncert czy też przedstawienie teatralne opowiadające w nowoczesnej formie historię „Czerwonej czapeczki”.

Po przedstawieniu zebrani goście udali się na zewnątrz by przy dźwiękach kolędy wspólnie przystroić wiejską choinkę. Jedynym minusem spotkania była wietrzna pogoda i uporczywy deszcz. Co ciekawe, nikomu to nie przeszkadzało, jak ze śmiechem mówiła nam Pani Dyrektor - Pogoda niezmienna od trzech lat, każde nasze spotkanie, które odbywa się na zewnątrz i czy to jest piknik rodzinny w czerwcu, czy to jest spotkanie choinkowe w grudniu, nie możemy liczyć, ani na słońce ani na śnieg, ale deszcz jest gwarantowany.

W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Wiejskiej Lubań Zbigniew Hercuń jego zastępczyni Aneta Usyk, która jest jednocześnie przewodniczącą Rady Rodziców, proboszcz miejscowej parafii ks. Józef Olechowski oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.